Bečovská botanická zahrada

Zlatý list - soutěž pro mladé přírodovědce
Krajské kolo ekologické soutěže Zlatý list se za Karlovarský kraj uskuteční v Bečovské botanické zahradě v pátek 17.4.2020.

Pořadatel: 23/02 ZO ČSOP BERKUT
Koordinátor: Matěj Pokorný, Ing. Jiří Šindelář (organizační věci v místě konání)
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
telefon: 777 490 749, 736 642 792

Zlatý list (dříve Zelená stezka – Zlatý list) je tradiční, přírodovědná soutěž, pořádaná Českým svazem ochránců přírody (ČSOP). Smyslem soutěže je umožnit setkání dětem s hlubším zájmem o přírodu a formou soutěže ověřit a porovnat své znalosti. Ze soutěže by měla vzejít inspirace dětí i vedoucích kolektivů k dalším druhům činností v přírodě a pro přírodu. Přečtěte se více o smyslu a cílech soutěže jak jsou formulovány v aktuálních propozicích.
V jednotlivých kolech Zlatého listu soutěží šestičlenná družstva rozdělená do dvou tříčlenných hlídek. Na stanovištích soutěžní stezky odborníci prověřují znalosti dětí v oblastech: ekologie, ochrana přírody, životní prostředí, geologie, zoologie, botanika, neživé složky ekosystému (např. meteorologie, klimatologie, ad.). Součástí hodnocení družstva je i praktická práce pro přírodu. Důraz je kladen na celoroční činnost kolektivu, není však podmínkou.

Home