Bečovská botanická zahrada


previous arrow
next arrow
Shadow
Slider

Zahradníkem na zkoušku a romantická noc v týpí pod korunami stoletých stromů

Přijeďte si aktivně odpočinout do Bečovské botanické zahrady. Zahrada o rozloze 12 hektarů je původně jedna z nejvýznamnějších historických sbírkových zahrad v Čechách, a vy máte nyní jedinečnou příležitost si vyzkoušet jaké to je se o takovou krásu starat a také ji rozvíjet. Nabízíme zapsání se do historie tohoto místa…Zahradníkem na zkoušku není jen o pletí, sázení, stříhání, ale také o zahradním designu, landartu či vědeckém bádání. Nevěříte? Přijeďte se přesvědčit do Bečovské botanické zahrady na nezapomenutelný aktivní pobyt.
Ubytování zajišťujeme v pohodlném týpí s ohništěm či v intimnějších podsadových stanech s postelemi a matracemi (vzpomínáte na letní tábory?). Hygienické zázemí je k dispozici v blízkosti včetně sprch. K dispozici je nejen místní občerstvení s nabídkou lokálních i regionálních produktů, ale i letní kuchyň či táborové ohniště. K osvěžení doporučujeme koupel mezi lekníny v Korunním rybníku nebo brouzdání říčkou Teplou. Večerní projížďka na lodičkách a posezení na ostrůvku vás jistě uchvátí. Pokud přijedete s dětmi, věřte, že se v našem volnočasovém areálu rozhodně nudit nebudou. Pohodlný pobyt na úžasně čerstvém vzduchu u nás zažijete od dubna do září, pro odvážnější nátury jsme k dispozici celoročně.

Průběh vaší nezapomenutelné aktivity

První den

Po ranním příjezdu Vás přivítáme, necháme Vás chvilku vydechnout a mírně porozhlédnout, nicméně již v 9.00 vás vezmeme na odbornou, ale zábavnou komentovanou prohlídku areálu. Dozvíte se poutavý příběh zahrady, který je zcela jedinečný. Uvidíte, kolik práce se již v botanické zahradě udělalo, ale také kolik jí tam ještě čeká. Následně se pustíme do zahradnických aktivit. Samozřejmě vám zahradnickou práci přidělíme podle Vaši fyzické kondice, zájmu či zkušeností - je tak možné si dát pěkně do těla (zahradnický fitness), stejně tak si zarelaxovat a duševně odpočinout u jednodušších činností.

9.45-10.00 dostanete kávu, čaj, nápoj a drobné občerstvení

10.00-12.00 budou probíhat zahradnické aktivity pod dohledem zkušeného personálu

12.00-14.00 polední přestávka, možnost zakoupit si oběd v místním kiosku nebo se stavit na obědě v městečku

14.00-16.00 budou probíhat zahradnické aktivity pod dohledem zkušeného personálu

Po 16.00 hod volná zábava, možnost zapůjčit si zdarma lodičky, vybavení na ferratu, vyrazit na pěší trasy či do města, hrad a zámek

Druhý den

8.00-9.00 nabídneme vám snídani z lokálních zdrojů

9.00-11.00 budou probíhat zahradnické práce pod dohledem zkušeného personálu

11.00-11.15 dostanete kávu, čaj, nápoj a drobné občerstvení

11.15-13.00 budou probíhat zahradnické práce pod dohledem zkušeného personálu

Po 13.00 zhodnocení provedených zahradnických aktivit a neformální pobyt v zahradě

Zážitkový balíček obsahuje:

• celoživotní nezapomenutelnou zkušenost při práci v Bečovské botanické zahradě

• 1x ubytování v týpí či v podsadových stanech

• 1x VIP komentovanou prohlídku zahrady

• 1x snídaně z lokálních zdrojů

• 2 x káva, čaj, nápoj a drobné občerstvení o pracovní pauze s drobným občerstvením

• zapůjčení vybavení na ferratu

• zapůjčení lodiček

• dřevo na oheň a do týpí

• nabídku dalších tipů na výletů včetně těch co v mapě nenajdete

• certifikát „Zahradník v Bečovské botanické zahradě“

Termín

Celoročně

Cena

Jednotlivec: 3.000,- Kč

Skupina 2 osob: 5.000,- Kč

Rodina s dětmi: 6.000,- Kč

Další informace

Vhodné oblečení pro zahradnické práce i příslušné počasí si přivezte svoje, doporučujeme pevnou obuv. Pracovní rukavice a pracovní nástroje budou k dispozici. Děti se mohou pobytu účastnit již od 4 let, za děti zodpovídají po celou dobu rodiče. Horní věková hranice není omezena.

Objednávky a rezervace

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

tel.: 724790228 (Lucie), případně 736642792

Bečov nad Teplou leží jako jediné město v České republice jak v Chráněné krajinné oblasti (CHKO Slavkovský les) tak také v Krajinné památkové zóně (KPZ Bečovsko). Příroda, památky, kultura – vše přítomno na každém kroku. Areál hradu a zámku nabízí návštěvu relikviáře sv. Maura, což je druhá nejcennější památka v České republice hned po korunovačních klenotech. Městečko se nachází v lázeňském trojúhelníku Mariánské Lázně, Karlovy Vary a Františkovy Lázně, v blízkosti je klášter premonstrátů v Teplé, zámek v Kynžvartě, hrad v Lokti…Ale nejen to, už jen bezprostřední okolí Bečova je tak zajímavé, že rozhodně týden na objevování a poznávání nestačí. Kde jinde než zde, v Kraji živých vod, můžete ochutnat tolik různých vývěrů minerálních vod.

 

Nejbližší události

Žádné události

Partneři a podporovatelé

Obnova Bečovské botanické zahrady, environmentální vzdělávání i volnočasové aktivity probíhají za podpory Karlovarského kraje. Dílčí projekty jsou spolufinancovány ze strany MŠMT, SFŽP, Karlovarského kraje, ÚVR ČSOP a MAS Kraj živých vod. Zaměstnanecká místa vznikají za podpory MPSV a ÚP.

karlovarsky kraj  

 

Zivy kraj-logo banner

 

logo clen UBZCR   BBZ 100 let-R
anna - orez   Kraj zivych vod-logo banner
kytkoptak zeleny    blizkprirode1
 
ZPPlogo

 

   
Stara Posta-logo banner

Home